Půjčky na MD

Mateřská dovolená

Mateřská dovolená

Obecně se dá říci, že mateřská dovolená slouží k poskytnutí volna pro péči o narozené dítě. Lze ji využívat po dobu 28 měsíců, pokud se jedná o péči o dvě děti, potom je podpůrčí doba prodloužena na 37 měsíců. Mateřská dovolená je určena převážně pro ženy, avšak ani muži na mateřské dovolené dnes nejsou žádnou zvláštností. Začátek této dovolené je zpravidla stanoven na dobu šest týdnů před plánovaným porodem.

Během mateřské dovolené přísluší dané zaměstnankyni nebo zaměstnanci pracovní volno bez náhrady mzdy. Zaměstnavatele není třeba k poskytnutí této dovolené žádat, ten je vždy povinen toto volno poskytnout i v případě pouhého oznámení ze strany zaměstnance.

Mateřská dovolená - nároky

Během mateřské dovolené jsou poskytovány pravidelné státní sociální dávky, rodič tedy nikdy nezůstane bez pravidelných, i když standardně nižších příjmů, než by bylo třeba.

Nároky dítěte

Ihned po narození dítěte vám, jako rodiči, začne mnoho příjemných chvil. Jak již to však v životě chodí, tyto jsou bohužel mnohdy částečně znepříjemněny určitými povinnostmi, které nemusí představovat zanedbatelné finanční výdaje. Je tedy třeba počítat s tím, že ze sociálních dávek, které vám poskytne během mateřské dovolené stát, pravděpodobně úplně nevystačíte.

Nároky na dítě se liší v závislosti především na věku dítěte. Avšak hned ze začátku jeho života je potřeba obvykle jednorázově vynaložit vyšší finanční výdaje, které jsou spojeny s nezbytně nutnými věcmi. V případě nutnosti může pomoci půjčka. Pokud patříte mezi ženy, které jsou právě na mateřské dovolené, zaměřte se na půjčky pro ženy na mateřské dovolené. Ty totiž poskytnou určitá specifika, která jsou určena právě vám.


23.4.2013
WWW.PUJCKY-NA-MD.CZ, SIALINI, spol. s r.o., Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře, IČO: 27807959, DIČ: CZ27807959

Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Upozornění: Tento web může obsahovat neaktuální informace, na aktualizaci pracujeme
Informační web o půjčkách na mateřské. Neposkytujeme půjčky ani úvěry.